Yoğurt Zayıflatır Mı?

Yoğurt hem mucizevi bir besin hem de herkesin kolaylıkla ulaşıp evde kendi imkanlarıyla yapabileceği harika bir ara öğündür. Yoğurt faydaları yüzyıllar boyunca bilinen ve çoğu hastalığın derdine derman olan her daim her evde bulunan zengin içerikli bir yiyecektir.

meyveli yoğurt

Yoğurt kemik ve iskelet sağlığına iyi gelen vitaminleri fazlasıyla içerisinde barındırır. C ve B 12 vitamini içerir. Bunun yanında kemik sağlığına iyi gelen potasyum, sodyum, kalsiyum, demir ve manganez içermektedir. Ayrıca vücut sağlığı için çok önemli olan omega-4 ve omega-4 yağları mevcuttur. Yoğurt tiroidi hastalarının da tedavi edilmesinde çok önemli etkiye sahiptir. Yoğurt suyu özellikle hormonların çalışmasında çok iyi rol oynar.

Yoğurt Zayıflatır Mı?

Yoğurt vücudun yağ dengesini düzenler, kolay sindirimi sayesinde hem tokluk hissi verir hemde besleyicidir. Bu sayede ara öğün olarak tüketildiğinde de zayıflamaya ve bedenimizin yağ dengesini düzenlemeye yardımcıdır.

Yoğurt üzerine yapılan pek çok bilimsel araştırma bu besinin kilo sorunumuza ve zararlı bakterilerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olduğunu saptamıştır. Eğer kilolarımız git gide artmaya başladıysa bol yoğurt tüketerek hem hormonlarımızı çalıştırıp hemde midemize gereken besin öğelerini göndermiş oluruz. Şunu da unutmamak gerekir ki yoğurt dünyada başka hiçbir besin olmasa bile bize tek başına ölene kadar yetebilecek bir besin değeridir.

yoğurt

Yoğurdu çeşitli baharatlarla ve meyve sebzelerle birlikte tüketerek içeriğini ve tadını zenginleştirerek her öğünde rahatlıkla tüketilebilir. Örneğin geleneksel yöntemlerden biri olan sarımsaklı ve salatalıklı yoğurt  akşam yemeklerinde sık sık tüketilerek haftada 1 veya 2 kilo verebiliriz.Yine çilek veya muzla yoğurt sevmeyen çocuklarımıza farklı bir tad sunarak alışmalarını sağlayabiliriz.

Yoğurt eğer pul biber ile tüketilirse vücut ısısını dengede tutarak enerjimizi yeniler ve günün sonunda da rahat bir uyku uyumamıza imkan sağlar.

Bize bu kelimelerden ulaştınız;

Yoğurt zayıflatır mı? Yoğurdun faydaları, Yoğurt kilo verdirir mi? Yoğurt nasıl tüketilmeli, Ev Yapımı yoğurt, Yoğurdu hangi öğün tüketmeliyiz? Yoğurt nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir