Tatlı Badem Yağını Kullanabileceğiniz 4 Alan

Tatlı Badem Yağı’nın adı Latince’de Prunus amygdalus var Dalcus olan Badem’in soğuk pres yöntemiyle elde edilen bir yağ türüdür.

B vitamini açısından özellikle riboflavin açısından zengindir, ayriyeten E vitamini ve niasin içerir.

Şimdi tatlı badem yağını nerelerde kullanacağımıza bakalım:

1- Saç, kaş ve kirpik bakımında

Badem yağının içerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildi nemlendirir, kurumasını engeller. Eğer cildinizde iltihap var ise onları kurutur.  Cildi ölü deriden kurtarır. Cildi tazeler ve canlandırır. Cildi güneşin zararlı ışınlarında korur.

Badem yağı özellikle cilt kırışıklıkları için kullanılır. Sizlerde yaşlanmaya karşı çözüm arıyorsanız badem yağından faydalanabilirsiniz.

Badem yağında bulunan E ve D vitaminleri zayıf kaşları güçlendiriyor ya da eğer kaşlarınız dökülüyorsa uzamasını sağlıyor.

Kirpiklere kullanımı ise tatlı badem yağının doğal nemlendirici olduğunu söylemiştik. Kirpikleri nemlendirir, uzamasını sağlar, seyrelmesini önler ve dökülmesini durdurur. Düzenli kullanmak kirpiklerini güçlendirir.

2- Tırnak ve el bakımında

Tırnaklarınız yavaş uzuyorsa veya çabuk kırılıyorsa tatlı badem yağından faydalanabilirsiniz.  Ilık bir suya tatlı badem yağını dökün ve tırnaklarınızı suyun içerisine koyun ya da direk olarak ellerinize de sürebilirsiniz.

3-Kalp sağlığı için yemeklerde

Badem yağının içerisinde bulunan folik asit, protein, potasyum ve doğmamış yağlar kalbin sağlığı için oldukça önemlidir. Kalp sağlığı için yemeklerde tatlı badem yağı kullanabilirsiniz.

4-Kilo vermeye yardım eder

Badem yağını düzenli kullandığınız takdirde sindirim sisteminize olan faydasını göreceksiniz.  Bu özelliği ile badem yağı sindirim sistemini güçlendirir. Yenilen besinler çabucak sindirildiğinde sizlerin daha fazla kilo vermenize ve zayıflamanıza yardım edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir