Sivilce Nasıl Giderilir ? Sivilceye Ne İyi Gelir ?

Sivilce pek çoğumuzun günlük hayatını olumsuz etkileyen aynalara küsmemize neden olan yüzümüzü çevremizden saklamamızın en önemli sebebi.Sivilcelerden kurtulmak öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığını bulmamız gerekir. Bunun sebebi aslında günlük hayatın stresinden tutun da uyku düzensizliğine, beslenme bozukluğuna kadar pek çok faktör olabilir. Yani sivilceli bir yüzden kurtulmak mümkün fakat öncelikle bir cilt uzmanından destek almalıyız. Çünkü karaciğer sorunundan kaynaklanan sivilceler de kişiyi yanlış tedavi uygulandığında kötü bir sonuca itebilir.

sivilce

Öncelikle sivilceleriniz vücudumuzun  yada yüzünüzün neresinde bunu tespit edelim. Eğer yüzümüzde ve alnımızda ise bu pek ala bir yağlı ve hijyen sorunundan kaynaklı bir sivilce olabilir. doğru yüz yıkama temizleyicisi kullandığımızda yüzümüzdeki bakteri sorununu giderebiliriz.

Bunun dışında sivilceler yüzümüzde eğer burun ve çene bölgesinde ise büyüklüğü ve şekli burada önemli. Eğer sivilce irinli ve şişkince bir yapıya sahipse çok yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmamız gerekecektir. Bunun için iyi bir diyetisyenden veya cilt uzmanından destek almalıyız.

sivilce

Peki eğer sivilcelerimiz sırt bölgemizde bolca mevcutsa işte burada bir iç hastalıkları uzmanına görünmenizde fayda var.

Bunların dışında eğer yüzümüzde tek tük seyreden ve yapısı itibari ile çok da büyük olmayan sivilceler stres kaynaklı olabilir. Gün içerisinde elimizi yüzümüze değdirmemek ve sık sık el ve yüzleri yıkamak bu konuda bize çok yardımcı olacaktır. Çünkü ellerimizi paraya telefona ve çeşitli toplu taşıma araçlarında tutacaklara değdiriyoruz. Milyonlarca bakteri ve mikrobun yüzümüze ulaşması an meselesi olabiliyor. Bunun için elimizi yüzümüze değdirmek çok tehlikeli olabilir.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

Sivilceye ne İyi Gelir?, Sivilceli ciltler, Sivilcenin çaresi nedir, Sivilcenin Çözümü Nedir?, Cilt Temizliği, Cilt Bakımı, Yağlı Yüzlere Ne İyi Gelir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir