Nar Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Narların sağlık yararları sayısızdır ve onları özel yapan şey, sağlıklı olmanın yanı sıra lezzetli olmaları. Nar antioksidan, anti-viral ve anti-tümör özelliklerine sahiptir ve iyi bir vitamin kaynağı, özellikle A vitamini, C ve E’nin yanı sıra folik asit olduğu söylenir.

Narın ne için iyi olduğunu merak ediyor musun? Etkili ve sağlıklı kan dolaşımını sürdürmek için çok yararlıdırlar, birçok doktor uzun bir hastalıktan sonra gücü yeniden kazanmak için nar yemeyi önerdiler. Narlar geleneksel olarak cildi temizlemek ve iltihapları azaltmak için ve aynı zamanda boğaz ağrısının tedavisinde kullanılmaktadır. Diğer sağlık yararları arasında kalp ile ilgili problemler, mide rahatsızlıkları, kanser, diş problemleri, osteoartrit, anemi ve diyabet için büyük bir tedavi olma yer alır.

Amerikan Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan bir araştırmaya göre, narlar antioksidanlar açısından zengindir ve vücuttaki LDL (kötü) kolesterolün oksitlenmesini önleyebilirler.

Narların inanılmaz sağlık yararları, çeşitli şekillerde tüketilebilir. Onları bir meyve suyu şeklinde alabilir veya tohum, şurup, hamur, nektar veya nar çekirdeği yağı olarak tüketebilirsiniz. Nar şurupları hasarlı kıkırdağın tedavisi için kullanılır ve ayrıca bebekleri doğum sırasında meydana gelen beyin hasarından korurlar.

Narların Sağlık Etkileri

Narlar, mide problemlerini tedavi etmekten, cildi iyileştirmeye ve daha pek çok yönden vücudumuza birçok açıdan yardımcı olurlar. Faydaları detaylı olarak inceleyelim.

Diş bakımı

Nar, antibakteriyel ve antiviral özellikleri ile dental plağın etkilerini azaltmaya yardımcı olur ve çeşitli ağız hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Cilt bakımı

Eşsiz antioksidanlar ile paketlenmiş, nar taneleri yaşlandıkça cildinizi genç ve sıkı tutarken kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini önleyebilir.

Enflamasyonu Önleyebilir

Bu tohumlardaki tanenlerin ve fenolik bileşiklerin bir kısmının, bağışıklık tepkisini, inflamatuar tetikleyicilere indirdiği ve ağrı ve tahrişin azaltılmasına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Nar çekirdeği yağı bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: nar çekirdeği yağı yapımı, nar çekirdeği yağı Saraçoğlu, nar çekirdeği yağı eczane, nar çekirdeği yağı saç, nar çekirdeği yağı cilde faydaları, nar çekirdeği yağı satın al, nar çekirdeği yağı içmek, nar çekirdeği yağı yapılışı, nar çekirdeği yağı ekşi, nar çekirdeği yağı, nar çekirdeği yağı ne işe yarar, nar çekirdeği yağı al, nar çekirdeği yağı alerji yaparmı, nar çekirdeği yağı alzheimer, nar çekirdeği yağı antioksidan, nar çekirdeği yağı nasıl kullanılır, nar çekirdeği yağı blog

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir