Mürdüm Eriği Uyku Düzeninin Oluşmasına Yardım Eder mi ?

Mürdüm eriği diğer erik çeşitlerine göre daha geç olgunlaşan bir meyvedir.

tam mevsimi gelmişken neden bol bol tüketmeniz gerektiğini haydi birlikte inceleyelim

Potasyum kaynağı olan mürdüm eriği diyetlerde kullanılmasında inanılmaz faydası popüler meyveler arasındadır. Sindirim sistemin en önemli destekçisidir.

kemik güçlendirme, enerjiyi depolar , uyku düzenler aynı zamanda bağışıklığı düşük olanların seviyesini hızla artırır. düzenli kullanıldığında vücudunuzdaki değişime şaşıracağınız mürdüm eriğini tüketmeyi ihmal etmeyin. özelliklerin in arasında kendine has aroması tadı ve yetiştiriciliği Asya bölgesinde olduğunu düşlerken İngiltere de çok yaygın bir şekilde yetiştiriliyor Avrupa’da bazı  bölgelerinde yabani olanı yetiştirilir. Reçel ve jöle yapımında kullanıldığından Avrupa’da da yaygınlaşmasını damak tadı sağlamıştır.mürdüm eriği  Ayrıca mürdüm eriği çok fazla doğal şeker barındırır kendinde bu nedenle yapılan yiyeceklerde örneğin hamur işlerinde tatlılarda  ana yemeklerde şekerlemelerde aroma verici doğal katı besini olarak kullanılır.şarap yapımında kullanılır.  Her haliyle tüketilmesinde aldığımız lezzetli kalitesinin yanı sıra üreticilerin yetiştirmesin deki en büyük faydalar nelermiş birde birlikte gözlemleyelim

C Vitaminler bakımından oldukça zengin olan mürdüm eriği potasyum manganez bakır magnezyum diyet lifi açısından da oldukça zengin olan mürdüm eriği antioksidan bileşenlerine sahiptir.

Kalorisi fazlasıyla düşüktür. İki orta boy erikte yalnızca 70 kalori bulunur.

Mürdüm Eriği Uyku Düzeninin Oluşmasına yardım eder.

Açlık kontrolünü dengeler sindirime yardım eder mürdüm eriği enerji depolar vücuttaki enerji seviyesini hızlandırır.uyku düzeni oluşumuna yardımcı olur. Kemik sağlığını artıran sağlık açısından sayısız faydası olan mürdüm eriğini tüketmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir