Menopoza Giren Kadınlar İçin Tavsiye Edilen İki Çay

Aşırı yoğun geçen bir dönemde sizlere yardımcı olması iki adet çay önereceğiz. Sakinleştirici, ödem atıcı ve miyomları eritebilen bu çayların tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Menopoz kadınların yaşadıkları doğal bir evredir. Her kadın yumurtalıklarında belli bir sayıda yumurta ile dünyaya gelir. Ergenlik döneminde başlayana regl kanamaları ile vücuttan yumurtalar tek tek atılır. Atılacak yumurta kalmadığı zaman kadın menopoza girer. Ancak bu süreç biraz sorunlu ilerler. Zira her ay regl ağrısının belirtileri olduğu gibi menopoza girmenin de belirtileri ve bir takım insanı rahatsız eden durumları vardır. Bunlardan halk arasında en bilineni sıcak basmasıdır. Diğer etkiler ise stres, uyku bozuklukları, aşırı duygusallık, çarpıntı, eklem ağrıları, metabolizmanın yavaşlaması ve ani aşırı kilo alımı diye devam eder.

İşte bu kadar aşırı yoğun geçen bir dönemde sizlere yardımcı olması iki adet çay önereceğiz. Sakinleştirici, ödem atıcı ve miyomları eritebilen bu çayların tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

  1. Hayıt tohumu ve civanperçemi çayı

Bir çay kaşığı hayıt tohumu ve bir çay kaşığı civanperçemini bir tahta havanda iyice dövün. Toz haline geldikten sonra bir su bardağı kaynar suya atın ve karıştırın. On- on beş dakika demlemeye bırakın daha sonra süzün ve için. Bal ile şekerlendirebilirsiniz.

Kullanım önerisi: 21 gün için 9 gün ara verip sonra tekrar 21 gün için. Etkisini görene kadar devam edebilirsiniz.

  1. Papatya çayı ve Adaçayı çayı

Göz kararı bir tutam papatya çayı ve adaçayını iki bardak kaynatılmış su ile karıştırın. On dakika demlendikten sonra içebilirsiniz. Yine bal ile karıştırabilirsiniz.

Kullanım önerisi: Sabah-akşam aç karna ve haftada iki gün kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir