Goji Berry Çayının 6 Şaşırtıcı Faydası

Goji Berry Çayı Nedir?

Goji berry çayı, Lykia barbarum olarak bilinen Goji bitkisinin meyveleriyle hazırlanan sıcak ve tıbbi bir içecektir. Çin ve diğer Asya ülkelerinde ünlü ve yaygın olarak kullanılan bu bitki, Avrupa kıtasının yanı sıra bu kıtada da yerlidir. Çayı demlemek kolaydır ve içerisinde flavonoidler, polisakkaritler ve diğer aktif bileşenler de dahil olmak üzere goji meyvelerinin antioksidanları ile aşılanır. Bu, çeşitli mineraller ile birlikte A, C ve E vitaminlerine ilavedir. Bu çayı yapmanın geleneksel yöntemleri vardır ayrıca daha modern varyasyonlar, ek sağlık yararları için meyveleri beyaz veya yeşil çay ile birleştirir.

Goji Berry Çay Faydaları

Goji berry çayın başlıca sağlık yararları şunlardır:

Enerjide artış

Güçlü bağışıklık sistemi

Diyabetin Yönetimi

Kilo kaybı

Ruh halindeki iyileşme

Antioksidan özellikleri

 

Enerji seviyeleri

Bu çilek bazlı çay vücut üzerinde inanılmaz derecede canlandırıcı bir etkiye sahiptir ve içerdiği birçok kritik mineraller ve vitaminler sayesinde metabolizmayı canlandırabilir ve size bir enerji patlaması yaşatabilir.

 

Ruh hali

Aktif içeriklerin vücuttaki hormonları etkilediği bilinmektedir, bu da ruh halinizi dengeleyebilir ve anksiyeteyi önleyebilir, ayrıca doğal bir antidepresan görevi görebilir.

 

Antioksidanlar

Bu çay demlendiğinde ortaya çıkan flavonoidler ve fitoesterler, hücresel mutasyonu ve kanseri önleyebilir, kronik inflamasyon düzeylerini düşürmekten ve cildin görünümünü iyileştirmeye kadar sayısız yolla vücuda yardımcı olabilir.

Bağışıklık sistemi

Yüksek seviyelerde C vitamini, A vitamini ve E vitamini içeren bu çay, beyaz kan hücrelerinin üretimini ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği için mükemmel bir bağışıklık güçlendiricidir.

 

Diyabet

Araştırmalar, bu bitki çayı vücudun glikoz ve insülin salınımını düzenlemesine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Kilo kaybı

Metabolizmayı hızlandıran özellikleri ile bu çay, pasif yağ ve kalori yakımını artırarak kilo verme çabalarına yardımcı olabilir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Goji berry çayı, Goji berry çayı ne işe yarar,  goji berry kilo vermek için nasıl kullanılır, goji berry kilo verdirir mi, goji berry kilo verenler, goji berry kilo verdiriyor mu, goji berry kilo vermek, goji berry kilo, goji berry yedim kilo aldım, goji berry ayda kaç kilo verdirir, goji berry ağacı kaç kilo meyve verir, goji berry ayda kaç kilo verilir, goji berry ayda kac kilo

2 Yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir