Fazla Kilolalardan Kurtulmak İçin 2 Yol

Fazla Kilolalardan Kurtulmak İçin 2 Yol

Arkadaşlar öncelikle söylemek isterimki bugün size fazla kilolardan kurtulmak için iki yol göstereceğiz bunlar gayet önemli ve etkili yöntemler olabilir.

diyet1

1 Daha Az Yemeye Vücudu Adapte Edin:

Açlık değil ancak mümkün olduğunca yemeyi azaltmak yani yiyecekler ile aldığınız kalori miktarını sağlığı koruyacak şekilde minimuma indirmek; şişmanlığı tetikleyen birçok hormonun düzenli çalışmasını sağlayabilir. Bu güvenli miktarda kalori azaltma öncelikle yağ depolarının oluşmasını sağlayan enzimlerin, leptin ve insülin hormonunun çalışmasının normale dönmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca yiyecekleri azaltmak açlık hormonu olan ghrelini baskılayarak tok kalmanın kolaylaşmasını sağlar, büyüme hormonunu artırarak yağ depolarının yanmasını hızlandırır.

zayiflamak-isteyenlere-istah-kapatan-yiyecekler

Ve doğru miktarda yiyecek azaltmak katekolaminlerin sentezini artırarak metabolizmanın da hızlanmasını sağlar. Erkeklerin 18-59 yaşları arasındaki 2200 kalori günlük gereksinimini haftada bir kilo verebilmeleri için 1400’e, aynı yaş grubu kadınların 1800 kaloriyi 1000’e indirmeleri gerekmektedir. Bu kalorilerin altına inmek birçok kronik hastalığa ve kas kaybına neden olur, hormon sisteminin bozulmasını tetikler.

indir-1
2 Ağzınıza Attığınız Her Lokmayı En Az 30 Kere Çiğneyin:

Çiğnemek tükürük bezinin normal çalışmasını sağlayarak yiyeceklerin ağızda kısmen sindirime hazırlanmasını kolaylaştırır. Her lokmayı yavaş ve çok çiğnemek mide ve beyin arasındaki doyum sinyallerinin düzenlenmesini sağlar. Yavaş çiğneme ile midede hidroklorik asit salınımı kontrol altına alınır ve kısa süreli acıkma engellenir. Bağırsaklardan kolesistokinin adlı tokluk sağlayıcı hormon devreye girerek çok çiğnemeye bağlı hormonsal düzenleme kendiliğinden oluşur.

Arkadaşlar bu yöntemler size kilo verdirir ancak verdirmesede kilo almanıza engel olur bence sizde bu iki deneyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir