Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Bayanların adeta aksesuarı haline gelen ve güzel görünmelerini sağlayan ciltleri bu nedenle olmazsa olmazları haline gelmiştir. Bu sebeple belirli aralıklar ile cilt bakımlarını yaptırmayı tercih eden bayanlar yaz-kış sağlıklı, bakımlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olma hayalini kurmuşlardır. Ancak kimi zaman bazı yapılan yanlış uygulamardan ya da olumsuz hava şartlarından ötürü ne yazık ki cildimiz olumsuz etkilenmiş ve bazı cilt kusurları ile karşılaşmamıza neden olmuştur.

Ancak cildin korunmasını sağlamanın ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanın olmazsa olmaz şartlarından biride yapılan cilt bakım uygulamaları olmuştur. Belirli aralıklar ile yapılan cilt bakım uygulamaları cildin daha sağlıklı ve güzel görünmesi için bizlere bir avantaj sağlamıştır. Fakat kimi bayanlar cilt bakımlarını belirli aralıklar ile güzellik merkezlerinde yaptırmayı tercih ederken kimi bayanlar ise cilt bakımlarını daha doğal yöntemler ile evde kendilerinin yapmasını tercih etmişlerdir.

Özellikle kimyasal içerikli ürünler ile cilt bakımının yapılmasını uygun görmeyen bayanlar cilt bakımlarını doğal ve sağlıklı besinler, yağlar ile yapmayı tercih etmişlerdir. Bu konuda doğadan yardım alan bayanlar doğanın mucizesi olan birçok ürün ile cilt bakımlarını evde kendi yöntemleri ile yapmışlardır. Özellikle cilt maskesi ve peelingini bu şekilde uygulayan bayanlar aynı zaman da bu durumun maliyet açısından da avantalı olduğunu ifade etmişlerdir. Peki evde kendi imkanlarımız doğrultusunda nasıl peeling yapabiliriz.

İşte evde hazırl

ayacağınız doğal peeling tarifleri ve uygulama yöntemleri;

Kahve ve badem yağı: 2 tatlı kaşığı kahve telvesi, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 2 damla bitki yağı ile 2 -3 damla badem yağı karıştırılarak elde edilen püre yüz ve genital bölgelerde dikkat edilecek şekilde duş jeliyle birlikte tüm vücutta kullanılır. 5 dakika boyunca masaj ile uygulanan püre, sonrasında soğuk su ile temizlenir.

Elma kabuğu ve yulaf ezmesi: Yüze uygulanan bu peeling daha çok kuru ciltler için kullanılır. Bir kap yulaf ezmesi, doğranmış elma, bal ve e vitamini yağı karıştırarak püre haline getirilir. Ve yüze uygulandıktan sonra soğuk su ile cilt yıkanır.

Avokado ve yumurta: Mikser yardımıyla püre haline getirilmiş avokado içerisine yumurta ve bal ilave ederek yaklaşık 10 dakika yüze sürülerek bekletilir ve ardından soğuk su ile yıkanır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

peeling, evde peeling yapımı, peeling nasıl yapılır, yüz maskesi, cilt bakımı, cilt güzelliği, kusursuz cilt, pürüzsüz cilt, cilt bakımı nasıl yapılır, cilt bakım önerileri, güzellik, bakım, sağlık, bakımlı olmak, maske, cilt maskesi, evde cilt maskesi nasıl yapılır

kahve peeling

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir