Doğal Yollarla Saçtaki Kepekler Nasıl Yok Edilir ?

Kepekler saçınızdan dökülür kıyafetlerinizin üzerinde kötü bir görünüm olur daha üzerine saçınızda kötü bir görüntü yapar ayrıca kepekler ölü deriler veya saç diplerindeki pisliklerden meydana gelir. sizde doğal yollarlarla kepekten kurtulmak için tıklayın

kepekli-sac

Saç diplerindeki deri veya pisliğin deriden ayrılıp kuruması ile kepekler oluşur ve bu kepekler saçta kesinlikle çoğalmaya devam eder ve zamanla geçmez bu yüzden bunun tedbiri hızlıca alınmalı herkes kepeklerden şikayetçi ve kepekler hemen hemen herkesde olan bir durum sakın bende az var demeyin git gide çoğalıyor bu sizin saçınıza temiz baktığınız haldede çıkar bununda mantıklı açıklaması kesinlikle saçınıza temiz baktığınız için ölü derilerin atılmasıdır ancak temizlik önemlidir sizde saçlarınıza temiz bakın o zaman haliyle daha az çıkıyor sizde kepeklerden kurtulmak istiyorsanız ki herkes ister kepeklerden kurtulmak için tıklayın aşağıda doğal yollarla kurtulmak için sıraladığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

kepege-karsi-kesin-cozum

Kabartma tozu (karbonat): Kepeği kontrol altına almak için saçlarınızı ıslatın ve sonra bir avuç dolusu kabartma tozu ile saçlarınızı saç derisine doğru iyice ovalayın. Sonra saçınızı iyice durulayın ve kurutun. Bunu saçınızı her yıkadığınızda yapın, fakat sadece kabartma tozu kullanın, şampuanlamayın. Saçınız başlangıçta kuruyabilir. Ancak, birkaç hafta sonra saç deriniz doğal yağlar üretecek, saçlarınız daha yumuşak olacak ve saç derinizin pul pul olmasından kurtulacaksınız.

Limon: Pul pul kepek kafanızı kaşındırıyorsa, çözümü buzdolabınızda arayın. Sadece saç derinize 2 yemek kaşığı limon ile masaj yapın ve sonra suyla durulayın. Daha sonra bir fincan suya bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve bununla saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı kepekleriniz kaybolana kadar her gün yapın.

Portrait of a beautiful young woman with long hair and brighr black eye make-up- horizontalAğız gargarası: Kötü durumdaki yoğun kepeği tedavi etmek için, saçınızı düzenli olarak şampuanla yıkayın, sonra ağız gargaralarıyla durulayın. Daha sonra saçlarınıza düzenli arıtıcı kreminizi sürebilirsiniz.

Tuz: Şampuandan önce sıradan sofratuzunun aşındırıcılığı kepekten kurtulmanız için iyi bir çaredir. Tuzluk alın ve kuru olan saç derinize biraz tuz serpin. Sonra, saç derinize masaj yaparak tuzu yedirmeye çalışın. Kuru ve pul pul olan saç derinizi şampuan uygulaması için hazır hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra şampuanla yıkayın.

Sirke: Kepekten kurtulmak için, her şampuanlamanın ardından 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ekleyip saçınızı bununla durulayın. Ayrıca, saçınızı şampuanlamadan önce saçınıza doğrudan 3 yemek kaşığı sirke uygulayarak saç derinize masaj yapın. Birkaç dakika bu şekilde bekleyin ve saçınızı durulayın. Sonra her zamanki gibi saçınızı şampuanlayın.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; kepek neden oluşur , saçtaki kepek nasıl giderilir bitkisel , kepek nasıl giderilir , kepek şampuanı , kepek problemi için evde uygulanabilecek yöntemler , saçtaki kepek ve kabuklanma , kepeği gidermenin doğal yolları , kepek nasıl geçer  , kepek nasıl geçebilir , kepek gidermek  , kepekleri yok etmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir