Diyetteyken Mutlaka Yenilmesi Gereken Bitkiler

Diyet ile ilgili gerçekler arasında bazı besin gruplarının önemi çok fazla.  Çünkü katı ve insanı sağlığından eden diyetler yerine bu besin gruplarına daha fazla yer verirseniz, kilo verme hızınız artacaktır. Bu konu da en büyük destekçi besin grubu ise bitkiler. Peki diyet sırasında en çok tüketmeniz gereken bitkiler nelermiş gelin birlikte bakalım;

Maydanoz:

Bağırsak dostudur. Çok fazla ödem problemi yaşıyorsanız, maydanozun idrar söktürücü özelliğinden faydalanmanız gerekir. Maydanozun suyunu değil kendisini yemeye özen gösterin. Özellikle sabahları kahvaltıda bol limonlu olarak tüketirseniz, nasıl zayıfladığınızı görürsünüz.

maydanoz

Dereotu:

Tam bir iştah kesicidir. İçinde yüksek miktarda C ve E vitamini vardır. Zayıflama sürecinde iştah kontrolünüz için yoğurtlu tariflerinizde mutlaka kullanın.

dereotu5

Roka:

İçerdiği esanslar ile doygunluk sağlıyor. Vücuttaki ödemi ve şişkinliği atıyor. Sofralarınızdan eksik etmeyin ve sağlıklı zayıflamanın tadını çıkarın.

100_0697_0

Nane:

Mide ve bağırsağımızın en dost sebzesi nanedir. Ara öğünde 1 bardak yoğurda veya ayrana ince ince doğrayıp atarsanız, uzun süre tok kaldığınızı göreceksiniz.

nane_._.,_nane_benim,_naneli_yağı_ben_yapıyorum,_el_ne_karışır

Tere:

Gün boyunca ister salatasını tüketin, ister cevizle tüketin ve nasıl tok kaldığınızı hissedin.

tere

Sizde diyette bu besin maddelerini tüketerek, sağlıklı kilo verebilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Maydanozun yararları, maydanoz diyeti, dereotunun yararları, dereotlu cacık, rokanın faydaları, nanenin faydaları, naneli yemek tarifleri, dereotu salatası, dereotlu cevizli salata, roka salatası, nanenin yararları, nane diyeti, naneli cacık yapılışı, terenin faydaları, bitkilerin yararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir