Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

Bazı dönemler fazla kilolardan şikayet eder ve bu kiloları vermek için birtakım yöntemler deneriz. Bu yöntemlerin en başında ise diyet yapmak gelmektedir. En etkili yöntemlerden biri olan diyet birbirinden farklı yöntemler ve kalori hesaplamaları ile çeşitlilik göstermektedir. Diyet yapmak her ne kadar kişilere işkence gibi gelse de zamanla kişilerin metabolizmasının alışması ile birlikte alışkanlık haline gelerek kişinin zorlanmamasına neden olmaktadır.

Diyet yapmak aslında sağlıklı ve kalorisi düşük olan besinleri daha düzenli olarak tüketmekten ibarettir. Bu nedenle aslında diyet yapmadan da kilo vermeniz mümkün. Bazı kurallara dikkat ederek ve sağlıklı beslenme kurallarını beslenme alışkanlığı haline getirerek kolaylıkla kilo verebilirsiniz.

İşte diyet yapmadan kilo vermenin yolları;

– İlk olarak öğünlerinizde tıka basa dolmadan doyma hissini yakaladığınız anda yemeğinize son verin.

– Öğünlerde porsiyonlarınızı küçültmek tabağı bitirme hissinden dolayı size tokluk hissi verecektir. Bu nedenle biranda olmasa da yavaş yavaş porsiyonlarınızı küçültebilirsiniz.

– Gün içerisinde ve özellikle kendinizi aç hissettiğiniz zaman su içmeye ve gün içinde en az 2 litre su içmeye özen gösterin.

– Ekmek tüketme miktarı kilo vermeniz üzerinde ki belkide en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle öğünlerde en fazla 2 ince dilim ekmek yiyerek bile kilo kontrolünü sağlayabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken önemli konu tükettiğiniz ekmek çeşitidir. Beyaz ekmek diğer ekmek çeşitlerine nazaran daha kalorili olduğu için beyaz ekmek yerine kepekli, çavdar, tam buğday ekmeği tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır.

– Tuz ve şeker miktarında birtakım kısıtlamalar getirin. Biranda bırakmak yerine yavaş yavaş tuz ve şeker miktarında azaltmalar yapmanız ve daha sonra tamamen bırakmanız kilo vermeniz için oldukça etkili yöntemlerden biri olacaktır.

– Gün içerisinde bol bol hareket etmeye özen gösterin. Eğer uygulayabilirseniz bir spor merkezine yazılabilir, gün içerisinde egzersiz ya da spor yapabilirsiniz. En azında evde yarım saatlik egzersizler bile vücudunuzun sıkılaşmasına neden olacaktır.

– Mutlaka sık sık tartılın ve kilo verme durumunuzu takip ederek not alın.

– Fast food, hazır gıdalardan ve paketlenmiş ürünlerden olabildiğince uzak durun.

– Ağırlıklı olarak sebze ağırlıklı beslenmeye gayret edin.

– Yağ yakıcı özelliği bulunan yeşil çay, beyaz çay, sinameki çayı, mate çayı gibi bazı bitki çaylarını daha sık tüketebilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kilo verme yöntemleri, nasıl kilo verebilirim, sağlıklı kilo verme yöntemleri, diyet, sağlıklı diyet, diyet yapmadan kilo verme yöntemleri, diyet yapmadan zayıflama yöntemleri, kilo verme sırları, kilo kontrol, diyetsiz nasıl kilo verebilirim, sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir