Diyet Yaparken Kullandığınız Parfüme Dikkat

Yaz geldi, diyet ve detoks programlarına katılmak için randevular alınmaya başlandı. Kullandığınız parfümün kilo alıp vermede ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Uzman parfümörleri bu konu ile ilgili önemli tüyolar verdi…

Eğer hem rejim yapıp hem de portakal, bergamot gibi citrus ailesinden hammaddeler içeren bir parfüm kullanıyorsanız kilo kontrolü sağlamanız mümkün değil. Yeşil elma ve zerdeçal kokuları iştah kapatırken, vanilya tarçın ve portakal gibi kokular diyetin düşmanı..

Çikolatalı veya meyveli pasta, dumanı üstünde bir kurabiye veya fırından yeni çıkmış bir börek hepimizin iştahını kabartır. Diyet yaparke bütün bu güzel lezzetlerden uzak durabilmek gereçekteden de zordur. Bu zorluğu yenmek adına çoğu zaman desteğe ihtiyaç duyuyoruz ancak bu desteği alırken de sağlığımızı bozmak istemiyoruz.

diyet-yaparken-kullandiginiz-parfume-dikkat-7010217

İşte sizlere hiçbir yan etkisi olmana bir reçete sunuyoruz. Parkim Fragrance House’da görev yapan parfümör sonay gürer ” Çoğumuz farkında değiliz ancak koku hayatım

14416331050.72620400

ızın çok önemli bir parçası, aşık olduğumuz kişiyi kokusu ile hatırlıyoruz, yağmur yağdığında toprağın kokusu ile huzur buluyoruz, gatta küçük bir bebekten annemizi sadece kokusu ile hatırlıyoruz.” diyor.

parfum-koku

Koku, diyet yaparken de çok önemli. Nasıl iştah açan, enerji veren renkler var ise, iştah merkezini sakinleştiren veya hareketlendiren kokular da vardır. Eğer diyetteyseniz ve tarçın, vanilya veya portakal bergamot gibi citrus ailesinden olan hammadelerin yoğunlukta olduğu bir parfüm kullanıyorsanız işiniz iki kat daha zordur. Çünkü bu kokular iştah açar ve sizin diyet yapmanızı zorlaştırır. Bu durumda rejimdeyken ağırlıklı olarak bu esansları içeren kokulardan uzak durmak gerekir.

عطور-2014

Yeşik elma, zerdeçal gibi hammaddeler ise iştah merkezini sakinleştirdiğinden, yemek yeme hissini azaltır. Böylece size diyetinizde yardımcı olur. Bu sebeple kilo almak veya vermek isteyen herkesin kullandığı parfümü bir kez aha incelemesini tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir