Çörek Otu Nedir ? Faydası Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Her derde deva çörek otu yıllardır tükettiğimiz hamur işlerini süsleyen yemeklere koyduğumuz daha farklı yollarla tükettiğimiz bir bitkidir. Çörek otu sipariş ver

Her derde deva çörek otu bazı kişilerin ilaç olarak da kullandığı  mucizevi bir bitkidir genç yaşlı herkesin tüketmesi gereken çörek otu faydaları ile göz dolduran bir bitkidir çörek otu kullanım alanı oldukça fazla olan bir bitkidir üstede söylediğimiz gibi hamur işlerine  katılarak bazı karışamlara katılarak kullanılabilen bir bitkidir.

  • Yüksek oranda C vitamini içerdiği için antioksidan olma özelliği bulunur. Bu nedenle omega-3 takviyesi alımında antioksidan olarak kullanılabilir.
  • Vücutta iltihap oluşmasını engelleyici maddeler içermektedir. Bağışıklık sistemi güçlendiğinden mikroplara taviz verilmez. Özellikle eklem iltihaplarında çok etkilidir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip olan çörek otu kansere yakalanma riskini azaltır. Prostat ve meme kanserinde yavaşlatıcı etkisi vardır.
  • Çörek otunun bir diğer faydası ise karaciğeri korumasıdır. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda karaciğer kanseri hastalığına karşı koruyuculuğu tespit edilmiştir.
  • Kandaki şeker miktarını düşürücü etkisi vardır. İnsülinin salgılanmasını sağlayan pankreasta beta hücrelerini harekete geçirdiği gözlenmiştir.
  • Almanya’da yapılmış olan bir araştırmada ise çörek otunun alerjik hastalıklarda da kullanılabileceği ortaya çıkmıştır. Bronşitli astım, alerjik astım, bahar nezlesi hastalıklarına yönelik yapılan araştırmada çörek otunun büyük oranda faydası olduğu gözlemlenmiştir.

  • Mide zarında tahrişe neden bazı durumlarda bu dış etkenlere karşı mide zarını korur hatta bazen iyileşmesinde yardımcı olur.
  • Çörek otu kullanımı nefes borusu adalesini genişletme etkisi bulunduğundan nefes darlığında da rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır.
  • Kalp rahatsızlıklarında kalp sağlığını koruyucu etkisi bulunan çörek otunun içinde bulundurduğu timokinon maddesi sayesinde rahatsızlığa yol açan homosistein oranını düşürdüğü gözlemlenmiştir.
  • Vücuttaki homosistein oranı, besinlerle alınmakta olan folik asit, B6 ve B12 vitaminlerinin düzenlenmesi dışında genetik faktörler ve hormonların etkisine bağlı olarak düzenlenir. Homosistein oranı yüksek olan kişilere folik asit, B6 ve B12 vitaminlerini kullanmaları önerilir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; çörek otu ile zayıflama , çörek otu yağının kullanımı , çörek otu nasıl kullanılır , çörek otu kapsülü , çörek otu fiyatı , çörek otu yağı faydaları , çörek otu bitkisi , çörek otu kremi , çörek otu , çörek , otu , faydaları nelerdir , çörek otu kullanımı  , kullanımı ve faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir