Çilek Suyu Kemik Mineral Yoğunluğunu Artırır mı ?

Çilek Suyu Kemik Mineral Yoğunlunu Artırır.

Dünya çapında sevilerek tüketilen çilek mutfak elektrikli çırpıcılar  sayesinde elde edilen çilek suyu içildiğinde nelere de faydalı olduğunu gelin hep birlikte  inceleyelim. Çilek suyu

Antioksidanlarla dolu ferahlatıcı eşsiz lezzetiyle tüketin bir içecek tir. satışı oldukça mevsiminde  ulaşılması kolay hale gelen  çilek üreticilerin ellerinden tüketicilere ulaşması  çok daha kolay hal alan çilek artık tüm marketlerde aradığımızda  bulabiliriz mevsiminde tüketilmesini ihmal edilmeyecek en lezzetli dünya meyveleri arasındaki  olan en popüler meyvedir. Saymakla bitmeyecek faydalarını göz atalım.

Minik kırmızı görünümüyle çocuklarımızın’da dikkatini çeken muhteşem lezzeti olan çilek araştırmalar sonucunda bilimsel olarak fragaria türündendir.düşük kalorili olan çilek vücut da vitamin mineral ve antioksidanlar sağlayabilir. C vitamini potasyum folik asit manganez bakır çinko E vitamini kalsiyum  vitamini doğal şekerdir vücudumuza farklı farklı her bölgemize farklı faydası olan çilek suyu kendi başına tüketilebilir. Karışık aroma sevenler için diğer meyve suları ile de karıştırılabilir.

enerji depolar ,cilt sağlığını düzenler , bağışıklık sistemini kuvvetlendir , Kan dolaşımını artırır ve basıncını düşürür ,Çilek Suyu Kemik Mineral Yoğunluğunu Artırır mı ?

iyileşmeyi hızlandırır ,cildi temizler sayısız faydalarıyla evlerimizde hazırlanışı kolay olan bu eşsiz meyveyi tüketmenin ne kadar faydalı olduğunu hatırlayarak tüketmelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir