Bitkilerin Büyülü Dünyası ile Tanışmaya Hazır mısınız ?

Bitkisel Ürünler

Binlerce yıllık insanlık tarihinde günümüz sağlık ve güzellik sorunları her daim varlığını sürdürmüştür. Öyle ki, hastalıkların henüz adları konulamasa da şifaları bulunmaktaydı. Kimi zaman bir ıhlamur, kimi zaman bir yaban mersini, kimi zaman kantaronla sinameki… Doğaananın şifalı elleri her daim hastalıkların devası ve güzellik kaynağı olarak insanoğluna yol göstermiştir.

Bitkisel Ürünler

Günümüz tıp dünyası da bitkilerden yararlanmaktadır. Bir ağrı kesici, bir antibiyotik, bir sakinleştirici… Hemen hemen hepsinin içinde birden fazla bitki özüne de rastlamak münkün… Peki, bitkisel ürünler hakkında her bilgiye sahip miyiz? Silerseniz bu sorunun yanıtı için şifalı ve gizemli bir dünyaya doğru yolculuğa çıkalım!

Hangi Derde Hangi Bitkisel Ürün Kullanılır?

Dünya üzerindeki insan sayısı kadar sağlık ve güzellik sorunu olduğu tahmin ediliyor. Öyle ki, bazen bir sivilce gününüzü berbat ederken kimi zaman da dökülen saçlar bütün mevsimde keyfinizi kaçırabiliyor. Sorunların her biri görsele dayalı değil elbet. Her geçen gün gelişen sağlık enstitüsü kansere kadar pek çok hastalığın şifasını da bitkisel ürünler ile çözmeye çalışıyor.

Ancak bitkilerin gizemli dünyası çözülemeyecek kadar sırlarla dolu. Gelişen dünya gibi bitkilerin yapıları da değişiyor. Bir nesil önce mide ağrıları denilince akla ilk gelen ısırgan otu, yapılan son araştırmalarla yerini zencefile bıraktı… Hal böyle olunca tek bir bitki ile tedavi dönemi de yenilenen dünyada çoklu bitki özleri tedavisi ile anılır oldu.

Bitkisel Ürünler Tedavi Eder mi?

Bitkiler asırlardan bu yana tedavi yöntemleri arasında ilk sıradaki konumunu korumayı başardı. Antik çağlardan günümüze uzanan varlıklarında hem sağlık hem de güzellik kaynağı olarak bilinen yöntemlerin başında hep bitkisel ürünler yer aldı. Güzelliği ile dillere destan Hiera’dan Hafsa Sultan’a, Osmanlı Padişahı Abdulhamit’ten günümüz ünlü siyasetçi ve sanatçılarına kadar pek çok isim bitkilerle dertlerine derman aramışlardır. Kimisi bir hastalığına, kimisi güzellik kusurlarına çözüm ararken bitkisel ürünler her daim popüleritesini artırarak günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Bitkisel Ürünler Zararlı mıdır?

Bitkisel ürünler günlük hayatta kullandığınız ve yaşamın bir vazgeçilmezi olan pek çok üründen daha zararsızdır. Örneğin her sabah cildinizi korumak için kullandığınız kimyasal güneş koruyucularından kozmetiğe; fast food yiyeceklerden elektronik cihazlarınıza kadar pek çok çevrenizi donatan gıda/ürün ve eşyalardan daha zararsız oldukları bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir