Basen ve Bacakları İnceltme Yöntemleri

Hemen hemen Türk bayanlarının ortak şikayetlerinden biridir bacak ve basen bölgesindeki yağlanmalar ve kötü görünüm. Türk erkeklerinde göbek yağlanması belirgin bir şekilde görülürken bayanlarda ise basen ve bacak bölgesindeki yağlanmalar oldukça dikkat çekmektedir. Özellikle ev hanımlarında çok fazla görülen bu bölgesel yağlanma genel olarak hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme üzerine kaynaklanmaktadır.

Hem Bacak hem basen bölgesinindeki yağlanmadan ve diğer bölgelerdeki yağlanmadan kurtulmanın temel ve önemli kuralı sağlıklı ve doğru beslenmek üzerinden geçmektedir. İlk olarak sağlıklı yağlar olan balık, zeytin ve badem yağının doğal olanını mutlaka tüketmeye özen gösterin. Tam tahıllı ürünlere sofranızda bol bol yer verin. Bunların dışında protein tüketimine dikkat ederek sigara ve alkol kullanımını tamamen hayatınızdan çıkarın.

Hem bacak hem basen bölgelerinizdeki yağlanmaları eritmek isteyen bayanlar oldukça fazladır. Bu nedenle evde hazırlayabileceğiniz müsli tarifi ve bu tarif ile uygulayacağınız diyet programını sizlerle paylaşıyoruz. Sadece diyet programına bağlı kalarak kısa sürede bacak ve basen bölgesinin erimesini beklemeyin. Mutlaka diyet içerisinde iken bol su içmeye ve spor yapmaya özen gösterin. Spor yapmaya vakti olmayan kişilerdenseniz bacak ve basen bölgesini çalıştıra egzersizleri evde sabah akşam uygulayarak ve müsli tarifi ile verdiğimiz diyet programını uygulayarak kısa sürede bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Müsli Tarifi

Malzemeler:

– 2 fincan yulaf ezmesi

– 2 fincan kırılmış fındık içi

– 1 fincan buğday, çekirdeksiz kuru üzüm

– 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı, ay çiçek tohumu ve badem

Hazırlanışı:

Malzemelerin tümünü hazırladıktan sonra blenderdan çekin. Hazırlanan müsliyi 12 kaseye ayırın. 1 porsiyon müsli hazırlamak için 1 bardak hazırladığınız karışım içerisine 1 bardak yağsız diyet süt eklemeniz müslinin hazırlanaması için yeterli olacaktır.

Bacak ve Basen İnceltmeye Yardımcı Müsli Diyeti

Kahvaltı

* 1 porsiyon müsli

* 1 adet herhangi bir meyve

Ara Öğün

* Kabuklu yeşil elma ve bol su

Öğle Yemeği

* 1 porsiyon tavuk ızgara

* 1 porsiyon yeşil salata

* 1 kase yağsız yoğurt

Ara Öğün

* 1 yeşil elma ve 1 avuç ceviz

Akşam Yemeği

* 1 Porsiyon müsli

* 1 adet muz ya da ufak porsiyon meyve salatası

Yatmadan 1 saat önce

* 5 kuru kayısı, 4 erik ve bol su

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

bölgesel yağlanma, kilo kontrol, bacak bölgesinde yağlanma, basende yağlanma, bacak inceltme, basen inceltme, kilo kontrol, sağlıklı beslenme, doğru beslenme, diyet, müsli, müsli diyeti, müsli nasıl yapılır, müsli diyeti nasıl yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir