Balen B Kompleks Kapsül Nedir ? Faydaları Nedir ?

Balen B Kompleks Kapsül Nedir ? 

B vitaminin kompleks olarak arıların ürün esas olarak anıların ürün esas olarak sekiz farklı b vitaminin karışımından oluşmaktadır. Bunlar b1, b2, b3, b5, b6, b7, b9 ve b12 vitaminleridir. Nasıl Sipariş Verebilirim ?

B grubu vitaminleri insan beslenmesinde önemli yeri olan metabolizmanın işlevlerini yerine getirebilmesi  için gerekli  vitaminlerdir. Bunlar protein karbonhidrat ve yağ metabolizmasında etkili obileşenlerdir. Ve kan hücrelerinin yapımında rol oynarlar.

B grubu vitaminleri vücudun pek çok temel fonksiyonun  yerine getirebilmesinde etkili olduğundan eksikliği durumunda sinir sistemi bozuklukları kansızlık saç ve deri hastalıkları kronik yorgunluk kas krampları bağışıklılık sistemi bozuklukları ve daha bir çok problem meydana gelmektedir.

B vitamini eksikliği çok kötü sebepler doğurabilir aşağıda sizle için faydaları değil de  eksikliğinde problemler ortaya çıkar.

B Vitaminin Faydaları Ve Eksikliğinde Ne Olur ?

B1 Vitamini

B1 vitamini enerji üretimi ve sinir sistemi için oldukça faydalıdır. Eksikliğinde halsizlik, depresyon, gerginlik ve “beri beri” hastalığı görülebilir.

B2 Vitamini

B2 vitamini diğer organik maddelerin metabolizma faaliyetlerinde görev alırlar. Ayrıca alyuvar üretimini uyarıcı etkide bulunurlar. B2 vitamini eksikliğinde yaralarda geç iyileşme, dudaklarda yara ve uçuk oluşumu gözlenebilir.

B3 Vitamini

Sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı olur. Vücutta karbonhidrat ve yağ yakılmasına yardımcı olur. Eksikliğinde yorgunluk, hafıza problemleri görülebilir. Eğer eksiklik aşırı düzeyde ve giderilemiyorsa pellegra hastalığına sebep olabilir.

B5 Vitamini

Sinir sisteminde, yağların yakılmasında ve yıkılan organik maddelerin kullanılmasında görev alır. Kan hücresi üretiminde de etkilidir. Eksikliğinde yorgunluk, sinirlilik ve saç dökülmesi görülebilir.

B6 Vitamini

Sinir sisteminde, kan hücresi üretiminde ve bağışıklık sisteminde görev alır. B6 vitamini eksikliğinde halsizlik, iştahsızlık, gerginlik ve kanla ilgili problemler görülebilir.

B7 Vitamini

B7 vitamini kepek oluşumunu engeller, cildi parlaklaştırır ve diğer organik moleküllerin yapısına katılır. Eksikliğinde saçlarda kepeklenme, kansızlık ve güçsüzlük gibi problemler oluşabilir.

B9 Vitamini

B9 vitamini sinir sistemi ve kan üretiminde etkilidir. Ayrıca ceninlerin gelişiminde önemli rol oynar. Bu nedenle hamilelerde eksikliği sonucu çocuğun spina bifida hastalığıyla doğma ihtimali vardır

B12 Vitamini

Vücutta kan üretimi üzerinde etkilidir. Ancak en çok bilinen özelliği hafızayı güçlendirmesidir. Eksikliğinde unutkanlık, zihinsel problemler ve kollarda uyuşma görülebilir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; b vitamini , b vitaminin faydaları , balen b kompleks , B vitamini b kompleks , balen b kompleks faydaları nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir