Balen Aromalı Balık Yağı Omega 3 Nedir ? Faydaları Nedir ? Nereden Bulurum ?

Balen Aromalı Balık Yağı Omega 3 Nedir ?

Balen aromalı omega 3 balık yağı oldukça faydalı bir yağdır zaten balık yağı bildiğiniz üzere çok faydalı ısrarla tavsiye edilen balık yağı omega 3 yönünden çok zengindir. Nasıl Sipariş Verebilirim ?

Balen Aromalı Omega 3 Balık Yağı ; insan sağlığı için çok önemli olan yağ asitlerini içermektedir. Omega 3 yağ asitlerinin trigliserit ve kolestrol metabolizması üzerinde olumlu etkileri vardır. Bu yağ asitlerinin trigliserit ve kötü huylu kolestrol olarak bilinen ldl seviyesinin düşürülmesine yardımcı olduğu belirtilmektedir. Ayrıca kanı sulandırıcı etki göstermektedir. Bu özelliklerinden dolayı kalp damar sağlığı üzerinde ve yüksek tansiyon problerimde olumlu etkileri bulunmaktadır.

Balen aromalı omega 3 balık yağı son zamanlarda sıkça tercih edilen bir üründür. Zira balık yağı zengin içeriği ile bize tam bir koruma sağlamaya yardımcı olur. Şçyle bahsedeyim balık insan için gerekli olan bütün besinleri içinde barındırır bunu ise Eskimoların yıllarca balık yiyerek yaşayabilmeleri Eskimolar hayatları boyunca balık yerler ve ömürleri ortalama 50 -60 yıl arasıdır sadece balık ile geçen 50 -60 yıl bu sadece balığın ve balık yağının bir insanın bütün besin ihtiyaçlarını karşılaması ile açıklanabilir.

  • Tansiyon: Uzmanlar balık yağını yüksek tansiyonu olan kişilere, yükselen tansiyonu ilaç kullanmadan, düşürmeye yardımcı olur.
  • Trigliserit: Balık yağı, kalp hastalıklarıyla yakından ilgili olan yüksek trigliseridi düşürmek için yardımcı olur.
  • Kalp Sağlığı: Balık yağının tansiyonu düşüren ve trigliserit değerlerini normal düzeylere çeken etkisi genel olarak kalp sağlığını korumak için yardımcı olur.
  • Obezite gibi astım sorunların geçmesinede yardımcı olur.
  • Ayrıca zayıflayan kemikleri güçlendirmeye daha güçlü hale getirmeye yardımcı olur.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; balen balık yağı , balık yağı nedir , balık yağı faydaları nedir ,  balen aromalı balık yağı , aromalı balık yağı omega 3

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir