Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Kış aylarında iş yoğunluğu, sosyal çevremiz, ailemiz, çocuğumuz derken yorgun düşen bedenimizi güçlü kılabilmek için bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek gereken desteği vermek kaçınılmazdır. Eğer bunu başaramazsak çoğunlukla vücudumuz halsiz düşer grip kapımızda belirir. Gribal enfeksiyonlardan ve çeşitli bulaşıcı hastalıklardan korunmak için bedenimize gereken ihtiyacı vermemiz gerekir. Bu desteği yapamazsak hastalıklara davetiye çıkarır, hem günlük hayatımızın verimini düşürür, hemde hastalığın olumsuz etkileriyle başa çıkmak zorunda kalırız.

bağışıklık sistemini güçlendirmek

Bağışıklık sistemi her daim canlı ve taze tutulması gereken bir sistemdir. Eğer vücudumuzda bağışıklık sistemi olmasaydı bakteriler,parazitler, mikroplar ve daha fazlasına karşı saldırıya açık halde olacaktık. Bağışıklık sistemi bedenimizin çeşitli virüslere karşı doğal savunma mekanizmasıdır.

bağışıklık sistemi

Bağışıklık Sistemini çökerten en önemli faktör hazır, paket gıdaların tüketiminin yaygınlaşmasıdır. Paket gıdalarda kullanılan ürünlerin içeriğinde bulunan gıda koruyucuları ve katkı maddeleri o ürünün genetiğini değiştirerek tüm faydalarını zarara çevirmektedir. Kola, konserve yiyecekler, hazır pizzalar vücut direncimizi düşürür ve hastalıklara daha açık hale getirir

Bunun dışında sigara ve alkol kullanımı, stres, düzensiz uyku ve hareketsizlik vücut dengemizi bozar ve hastalıklarla baş etmede çok kolay pes etmemize neden olur.

Ayrıca bilim insanları hayvanlarda ve insanlarda sağlıklı beslenmenin, yaş ve egzersizin bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerini araştırıyorlar.Bunun sonucunda yaşadığımız yüzyılda olumsuz şartlarda yetişmiş insanlarda direncin düşük olması gibi bulgulara rastlanmış. Bu da demek oluyor ki her şekilde vücudumuza gereken önemi vermek ve hazır paket ürünlerden uzak durmak gerekir.

bağışıklığı güçlendirmek

Bağışıklık sistemimizi ayakta tutabilmek için düzenli spor yapmalı, stresten ve üzüntüden uzak durmalı, doğal ve taze meyve ve sebze tüketmeli, hazır gıdalardan neredeyse hiç tüketmemeli ve sigarayı bırakmalıyız. Bu şekilde bir hayat sürdüğümüz takdirde daha verimli daha düzenli ve daha mutlu bir gündelik hayata sahip olabiliriz .Daha uzun yaşamın ve sağlıklı olmanın ilk sırrı genetiği değiştirilmemiş gıda tüketimi ve pozitif bakış açısıdır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız;

Bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebiliriz?, Bağışıklığı güçlendirmenin yolları, Bağışıklık sistemine faydalı gıdalar, hastalıklardan korunmak, bağışıklık sistemi,

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir