Acai Çileği Nedir? Ne İşe Yarar?

Acai Çileği kalp sağlığını iyileştirmeye, kilo verme, cilt bakımı ve sindirime yardımcı olur. Ayrıca alerjileri azaltmaya ve bağışıklık sistemini ve enerji seviyelerini artırmaya yardımcı olurlar. Araştırmalar, Acai Çileği’nin, antioksidanlar, bir afrodizyak, beyin güçlendirici ve erken yaşlanmaya, kansere ve açıklanamayan yorgunluğa veya bitkinliğe karşı büyük bir silahın en iyi kaynaklarından biri olduğunu göstermiştir. Genel olarak, bu mucizevi küçük meyveler sağlığınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir! Hatta bu küçük meyveler Chocolate Slim gibi doğal ürünler içerisinde yerini almış bulunmaktadır.

Acai Çileği nelerdir?

Acai Çileği, Amazon Havzası’nda yaygın olarak bulunan acai ağacından gelir. Acai Çileği palmiye ve böğürtlen ile Euterpe cinsine aittir ve başlıca bataklıklarda ve taşkınlarda yetiştirilen sekiz ana türü vardır. Yerli kabilelerin önemli bir temel besinlerini temsil ettiler ve besin değerleri bu meyveleri genel sağlıkları için önemli hale getirir, bazen de yiyecek hacminin% 25’inden fazlasını oluşturur.

Acai Çileği, geniş bir yelpazedeki sağlık sorunları için en yeni ve en popüler organik çözümlerden biridir. İlk olarak onlarca hastalık için bir mucize tedavi olarak kabul edilmelerine rağmen, sağlık üzerindeki gerçek etkileri konusunda geniş bir kuşkuya yol açmış olsalar da, bu iddiaların bazılarını desteklemek için araştırmalar yapılmış ve alternatif olarak aktif olarak kullanılmaktadır.

Beyaz Acai Çileği, koyu kırmızı veya mor çeşitler kadar güçlü veya güçlü olmamakla birlikte, farklı çeşitlerin farklı yararları olduğu söylenir. Meyveleri, meyvenin yaklaşık% 80’ini oluşturan orta büyük bir tohuma sahiptir, ancak kalan endokarp, posa ve cilt, yararlı besin maddeleri içerir ve yaygın olarak meyve sularında, diyet haplarında, salatalarda ve iyi bir şekilde kullanılabilir. Geleneksel olarak, yapraklar da sazlı evler için paspas, şapka, süpürge ve çatı malzemesi yapmak için kullanılır.

Acai Çileği Besin Değeri

Acai Çileği karbonhidratlar, diyet lifi, sağlıklı yağlar ve protein içerir ve vitaminler ve mineraller açısından zengindir. A vitamini, E vitamini ve C vitamini içerirler. Mineraller arasında, Acai Çileği kalsiyum, demir, potasyum ve sodyum içerir.

Acai Çileği Zayıflamadaki Etkisi

Araştırma, acai meyvesinin posasının kilo kaybına yardımcı olabileceğini göstermektedir. Sadece kilo kaybını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda yüksek yağlı diyetlerin olumsuz etkilerini azaltarak insanların sağlıklı bir kilo almasına yardımcı olur. Son yıllarda, acai kilo kaybı takviyeleri ve hapları çılgınca popüler hale gelmiştir. Son popüler olan ise Çikolata Slim Zayıflama Çikolatası adlı üründür., aynı konuda birçok olumlu referans alınmıştır.

Bir çalışmada, 30 günlük acai meyvelerinin, açlık insülin ve glikoz düzeylerinin daha düşük düzeylerde olduğu ve toplam kolesterol seviyelerinde bir azalmaya neden olduğu bulunmuştur. Acai meyvelerinin yüksek lif içeriği de iştahı azaltabilir ve aşırı yeme ve kilo alma ile ilişkili açlık ağrılarını durdurabilir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: chocolate slim nedir, chocolate slim fiyatı, chocolate slim Ankara, chocolate slim içeriği, chocolate slime, chocolate slim kullanımı, chocolate slim evde nasıl yapılır, chocolate slim france, chocolate slim n11, chocolate slim içindekiler, chocolate slim, chocolate slim şikayet, chocolate slim aktar, chocolate slim adana, chocolate slim al, chocolate slim Almanya, chocolate slim amazon, chocolate slim aç karnına mı yapılır, chocolate slim ayda kac kilo verdirir

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir