20 Kolay Yolla Kalorilerinizi Yakın!

Pek çoğumuz kolay yollardan nasıl kalori verilebileceğini araştırmaktadır. Ancak bazen bu yollar işe yararken bazen de işe yaramaya biliyor. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösteren metabolizma yüzünden olabilir. Herhangi bir özel yiyeceği tüketmeden veya zorlayıcı spor hareketlerinden kaçınarak daha kolay yollarla kalorileriniz den kurtulabilirsiniz. Bu önerileri dikkate alarak sizlerle paylaşacağımız kolay yollar ile kalorileriniz den rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

1-      Buzdolabınızı boşaltabilirsiniz. Aynı zamanda sizi para harcamaya zorlayan neden kalkarak atıştırmanız gereken büyük bir neden ortadan kalkmış olur.

2-      Fazla kilo almanın başta gelecek en önemli sebeplerinden biri de yemek aralarında midemizin kazınması sonucu atıştırmalıklara yönelmemiz bizi kilo alımına yönlendirecektir. Bunun yerine bol bol su tüketin açlığınızı bastırarak tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

3-       Ekmek, karbonhidrat ve alkolden uzak durmanızda fayda var.

4-      Size yetecek kadar uyuyun o zaman yiyerek alacağınız enerjinizi zaten uykuda daha önceden almış olacaksınız bu sayede yemek yemekten uzak durabilirsiniz.

5-      Televizyon karşısından bir şeyler atıştırarak yemek yemeyin. Karanlık ortamlarda fazla bulunmayın daha çok yemek isteyeceksiniz. Eğer canınız çok yemek istiyorsa bunu aydınlık ortamlarda yapın.

6-       Ayakta hızlı atıştırmalar yapmayın. Kilo almanıza neden olacaktır.

7-      Her sabah mutlaka kahvaltı yapmaya özen gösterin. Gün içinde almanız gereken enerjiyi sağlamakla kalmayıp öğlen yemeğinde daha az yemek yemenize yardımcı olacaktır.

8-      Vücudunuzda ki kalorileri yakmak için bol bol yeşil çay için. Yapılan araştırmalarda yeşil çay tüketimi yapmak vücudunuzda ki fazla kalorilerin yakılmasında büyük etki sağladığı görülmektedir.

9-      Tüm gününüzü evde oturarak geçirmeyin. Çünkü evde kaldığınız zaman canınız sürekli bir şeyler yemek isteyecek bu nedenle dışarın çıkın ve 20 25 dakika dışarı da kalın. Güneş ışınları vücudunuza nüfuz ederek yeme ihtiyacınızı ortadan kaldırabilir.

10-    Eğer bahçeniz varsa bahçe işleriyle uğraşın günde en az 500 kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

11-    İş yerine, okula, eve giderken yürüyün. Asansör kullanmak yerine merdiven çıkın kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

12-    Ev işleriyle uğraşın. Ufak tefek ev temizlikleri yapmanız kalori yakmanıza da yardımcı olacaktır.

13-   En iyi ve eğlenceli sporlardan biri olan ip atlayın. 20 dakika ip atlamanız kalorilerinizi kolaylıkla yakmanıza yardımcı olacaktır.

14-    Azar azar ama sık sık yemeye gayret edin. Metabolizmanızı zinde tutarak yediklerinizi hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.

15-   Çikolatayı çok seviyor ve tüketmek istiyorsanız her akşam bir dilim çikolata yemenizin zararı yok. Ancak diliminiz sadece bir dilim olmasına dikkat edin.

16-    Kendinizi kilo vermek için şartlandırmayın bu sefer kilolarınızı veremedikçe sıkıntıya girerek psikolojinizin bozulmasına neden olacaktır.

17-    Diyet programı seçerken 1200 kalorinin altına düşmemeye çalışın. Kendinizi zorlarsanız ilerleyen zamanlarda bir takım sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

18-    Sağlıklı yiyecekler tüketin.  Kötü beslenme alışkanlıklarınızdan vazgeçerek daha sağlıklı yemeklerden tercih etmenizde fayda var diyebilirim.

19-    Düzenli olarak kendinizi zorlamadan egzersiz ve spor yapın

20-   Arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirin. Bu sayede eğlenceli dakikalar geçirdiğiniz zaman yemek aklınıza bile gelmeyecektir.

 

Aşağıdaki kelimeler sitemize ulaştınız:

20 kolay yolla kalorilerinizi yakın, kolay kalori yakmak, hızlı kalori yakmak, kalorilerden nasıl kurtulunur?, kalori yakmanın kolay yolları, kilo vermek, düzenli egzersiz, ideal kilo, sağlıklı zayıflama, doğru beslenme düzeni, hangi yiyecekler kalori yakar, nasıl sağlıklı beslenilir, kalori, kalorilerden hızlı bir şekilde kurtulmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir